Porady

POWRÓT NA SIŁOWNIĘ PO WAKACJACH.

POWRÓT NA SIŁOWNIĘ PO WAKACJACH.

24.09.2018

POWRÓT NA SIŁOWNIĘ PO WAKACJACH. 

                Podczas wakacji odpoczywamy nie tylko od nauki czy pracy, ale także część ćwiczących robi sobie wolne od treningu. Grille, urlopy, spotkania ze znajomymi sprawiają, że wielu z nas odpuszcza reżim zdrowego stylu życia. Efektem tego jest utrata wagi lub jej przyrost. Postanawiamy wrócić do klubu fitness i tam spotyka nas niemiła niespodzianka- nie jesteśmy tak sprawni jak przed urlopem. Jak wrócić do formy i zaplanować treningi po wakacjach?

                Na szczęście dzięki tak zwanej pamięci mięśniowej stosunkowo szybko nabieramy formy. Ciało „przypomina” sobie jak sprawne i silne było, dlatego progres jest zdecydowanie szybszy niż w przypadku osób, które zaczynają od zera.

                Postaw sobie nowe cele. Nic nie motywuje lepiej niż postawienie sobie nowego celu. Może to być dążenie do mniejszego rozmiaru, czy też osiągnięcie konkretnego czasu w jakiejś konkurencji.

                Pierwszy trening. Powinien być krótki i spokojny. Zbyt duże obciążenie treningowe może doprowadzić do kontuzji, gdyż mięśnie i ścięgna zdążyły odzwyczaić się od wysiłku. Na początku należy wykonywać trening całego ciała z wykorzystaniem ćwiczeń wielostawowych, użyciem niewielkiego obciążenia.  Nie wolno zapominać o rozgrzewce, mobilizacji i rozciąganiu. Takie treningi wprowadzające powinny trwać nawet miesiąc. Wykonuj wtedy trzy jednostki treningowe w ciągu tygodnia. Organizm musi ponownie wejść w tryb treningowy. Po tym okresie można rozpocząć właściwe treningi.

                Zaplanuj dietę. Brak aktywności fizycznej i wakacyjny jadłospis powodują pogorszenie składu ciała. Pamiętaj, że dieta to styl życia i nie powinna kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym i rygorystycznym. Wystarczy, że wyrzucisz ze swojego menu „śmieciowe” jedzenie, wprowadzając w zamian pełnowartościowe produkty takie jak: węglowodany złożone (kasze, ryże, płatki owsiane, otręby), dobrej jakości białko (jaja, chude mięso, twaróg) oraz zdrowe tłuszcze (orzechy, awokado, oliwa). Do każdego posiłku dorzuć obowiązkowo porcję warzyw lub owoców (tu jednak nie spożywaj więcej niż 1-2 porcje w ciągu dnia). Nie rezygnuj również z butelki wody. Takim sposobem dostarczysz organizmowi wszystko co niezbędne do budowania formy, poczujesz się lepiej i będziesz mieć więcej energii.

                Regeneracja. Wracając do treningów nie rzucaj się na głęboką wodę i nie trenuj codziennie. Mięśnie muszą mieć czas na odpoczynek. Ważnym elementem jest też odpowiednia ilość snu.

                Regularne i zbilansowane posiłki, aktywność fizyczna oraz odpowiednia regeneracja sprawią, że nie tylko wrócimy do formy sprzed leniwego urlopu, ale zyskamy również zdrowsze ciało, więcej energii, entuzjazmu i odporności na stres w życiu codziennym.

CENTRUM ORTOPEDYCZNO–REHABILITACYJNE ORTOMASTERS

ul. Warowna 1 lok. U4
02-654 Warszawa
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 8:00 - 21:00
sobota-niedziela: 10:00 - 20:00
Płatność: gotówką lub kartą płatniczą
DYSPONUJEMY OZNACZONYMI MIEJSCAMI PARKINGOWYMI BEZPOŚREDNIO PRZED PRZYCHODNIĄ. Dojazd do przychodni możliwy autobusami ZTM 136, 141, 172 przystanek znajduje się bezpośrednio przed wjazdem na teren osiedla około 100 metrów od Przychodni.
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone Ortomasters | Pobierz Regulamin Ortomasters
close form phone
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ortomasters, ul. Warowna 1 lok. 4, 02-654 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".