Nasza oferta » Diagnostyka i zabiegi USG

Diagnostyka i zabiegi USG

Diagnostyka i zabiegi USG – Warszawa

Zabiegi pod kontrolą USG to stuprocentowa pewność, że lek zostanie podany w chore miejsce. Podczas zabiegu wykonywanego pod kontrolą USG widzimy igłę w ciele, przez którą podajemy lek, dzięki czemu trafiamy w docelowe miejsce. Zabieg pod kontrolą USG pozwala uzyskać najwyższą skuteczność terapii i uniknąć działań niepożądanych, związanych z błędną lokalizacją podania leku.

Zabiegi wykonywane pod kontrolą USG:

– iniekcje – wstrzyknięcie leku dostawowo , okołostawowo czy okołokręgosłupowo np.: wiskosuplementacja, terapia leczenia uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu, preparaty sterydowe ,

– punkcje: stawów, ganglionów, kaletek,

– wypłukiwanie złogów w wapniejącym zapaleniu ścięgna,

– blokady.

Zabiegi pod kontrolą USG są precyzyjne i dają pewność właściwego podania leku.

Blokady okołostawowe

Blokady okołostawowe to metoda wykorzystywana przy zapaleniach kaletek maziowych i przy zmianach przeciążeniowych ścięgien. Zabieg polega na podaniu leku o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym do struktur okołostawowych, takich jak: więzadła, ścięgna, mięśnie, kaletki maziowe czy torebka stawowa.

Efektem zastosowania blokady okołostawowej jest eliminacja lub zmniejszenie bólu i procesu zapalnego obejmującego te struktury. Mając na celu podwyższenie standardu leczenia w naszym Centrum oferujemy blokady okołostawowe pod kontrolą USG. Tylko kontrolowane i dokładne podanie leku daje nam gwarancję wyleczenia.

Ostroga piętowa

Ostroga piętowa jest to kostna narośl na podeszwowej części pięty. Ostrodze często towarzyszy ból pięty z powodu, którego pacjenci najczęściej zgłaszają się na konsultację lekarską. Towarzyszą temu dolegliwości bólowe, jak palący, kujący, tępy, pulsujący lub ostry ból w okolicach pięty. Dolegliwości bólowe związane są najczęściej z obciążaniem stopy.

Czasami określa się je również „bólem pierwszego kroku”, ponieważ ich największe natężenie występuje zaraz po przebudzeniu, przy pierwszych krokach. Opisywane dolegliwości są najczęściej efektem toczącego się w tej okolicy stanu zapalnego lub entezopatii (uszkodzenia przyczepu do kości) rozcięgna podeszwowego.

W jaki sposób podjąć leczenie? Przede wszystkim podstawą jest postawienie prawidłowej diagnozy lekarskiej na podstawie wywiadu lekarskiego, badania palpacyjnego i badania USG. Leczenie ostrogi piętowej opiera się głównie na połączeniu terapii manualnej (masaż poprzeczny, rozciąganie itd.) i zabiegów fizykoterapeutycznych (ultradźwięki, fala uderzeniowa, laseroterapia czy jonoforeza). Można stosować farmakoterapię – leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz lokalne iniekcje w miejscu dolegliwości bólowej. Czasami zaleca się odciążenie bolesnego miejsca za pomocą indywidualnie dobranej wkładki ortopedycznej. Gdy leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów istnieje możliwość leczenia operacyjnego polegającego na usunięciu kostnej narośli.

Terapia w leczeniu uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu

Ortomasters specjalizuje się w terapii leczeniu uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu. Metodę tę stosujemy w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych.

W terapii leczeniu uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu preparatami autogennymi wykorzystujemy naturalne właściwości lecznicze własnego ciała do wspomagania gojenia urazów tkanek, które są trudne do naprawy bez postępowania operacyjnego.

Najczęstsze wskazania do terapii leczenia uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu:

Terapia preparatami pochodzącym z własnych tkanek pacjenta może być także odpowiednia do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, np. jako alternatywa do zabiegu wymiany stawu kolanowego, gdy inne standardowe terapie zawiodły.

Na czym polega działanie i skuteczność terapii?

Następuje aktywacja płytek krwi zawartych w terapii do produkcji specyficznych czynników. W wyniku czego następuje pobudzenie procesów odtwarzania tkanek, budowanie nowych naczyń krwionośnych, a także zwiększenie ilości kolagenu.

Dzięki tej terapii możemy odtwarzać uszkodzone tkanki i struktury w przypadkach takich, jak:
Czy terapia leczenia uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu jest bezpieczna?

Terapia opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do odnowy. Stymulowanie własnych komórek do odnowy jest możliwe dzięki iniekcji terapii leczenia uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu uzyskanej z naszej krwi. Terapię podaje się za pomocą iniekcji dostawowej lub okołostawowej (czyli za pomocą zastrzyków), w razie potrzeby pod kontrolą USG. Zabieg przeprowadzany w gabinecie jest szybki i bezpieczny dla pacjenta, ponieważ dzięki zastosowaniu czynników z własnej krwi wykluczona jest u niego reakcja uczuleniowa.

Komputerowe badanie stóp – wkładki do butów

Indywidualne wkładki do butów, termoplastyczne ICB – Wykonamy je na miejscu!

Komputerowe badanie stóp wykonujemy przy użyciu platformy podometrycznej firmy AM CUBE – lidera wśród europejskich marek produkujących sprzęt diagnostyczny do badania komputerowego stóp i postawy ciała. Ta nowoczesna technologia diagnostyczna stóp umożliwia dokładne wykrycie punktów przeciążeń w stopach, rozmieszczenie ciężaru ciała oraz rotację miednicy podczas naturalnego chodu Pacjenta.

Zapis z dynamicznego i statycznego badania stóp poddawany jest szczegółowej analizie komputerowej. Na podstawie uzyskanych wyników komputerowego badania stóp wykonamy na miejscu indywidualne wkładki do butów.

Komputerowe badanie stóp jest nieinwazyjne i nieszkodliwe. Do badania nie jest wymagane skierowanie.

Podczas badania stóp ocenimy:

– sposób dystrybucji ciężaru ciała na powierzchni stóp,

– skłonność do płaskostopia podłużnego lub poprzecznego,

– skłonność do koślawości, szpotawości, pronacji, supinacji,

– rozmieszczenie środka ciężkości na każdej ze stóp,

– umiejscowienie osi ciała podczas chodu,

– ocenimy charakterystykę chodu oraz stan budowy anatomicznej stopy,

– odsłonimy ukryte punkty przeciążeń, niewidoczne w statystycznej metodzie badania stopy.

Wskazania do komputerowego badania stóp:

– nieprawidłowości w budowie stóp i kończyn dolnych,

– zaburzenia chodu,

– problemy z utrzymywaniem równowagi ciała,

– dolegliwości bólowe kończyn dolnych,

– problemy z dopasowaniem odpowiedniego obuwia.

Co dalej po komputerowym badaniu stóp?

Zapis z badania dynamicznego i statycznego poddawany jest szczegółowej analizie komputerowej. Na podstawie uzyskanych wyników wykonujemy na miejscu indywidualne wkładki do butów.

USG stawów biodrowych u niemowląt

Poradnia preulksacyjna w Centrum Dobrej Terapii Ortomasters zajmuje się diagnostyką stawów biodrowych u dzieci. USG stawów biodrowych u niemowląt to najlepsza metoda diagnostyki dysplazji stawów biodrowych.

USG bioder u noworodków powinno być wykonane trzykrotnie:

– do 6 tygodnia życia,

– w 3 miesiącu życia,

– w 5-6 miesiącu życia.

Tylko wczesne wykrycie dysplazji stawów biodrowych gwarantuje 100% możliwość wyleczenia.

Co to jest dysplazja stawów biodrowych u niemowląt? To najczęściej występująca u niemowląt wada stawów biodrowych. Dotyczyć może jednego lub dwóch stawów i aż sześć razy częściej dotyka dziewczynki. Schorzenie to, swój początek ma w życiu płodowym i postępuje wraz z wiekiem. Dysplazja stawów biodrowych powstaje wówczas, gdy główka kości stawowej leży nieprawidłowo we wgłębieniu miednicy, czyli w panewce, najczęściej wskutek zbyt płytkiej panewki.

Przyczyny występowania dysplazji nie są do końca poznane, jednak najczęściej można wskazać:

– geny,

– czynniki mechaniczne (np. nieprawidłowe ułożenie płodu),

– wpływ hormonów ciążowych.

Wczesne wykrycie wad stawów biodrowych pozwala na stuprocentowe wyleczenie. Natomiast niewykryta w odpowiednim momencie prowadzi do nieodwracalnych zmian stawu biodrowego, skrócenia nóżki i utykania. Dysplazja stawów biodrowych rozpoznana zbyt późno wymaga użycia aparatów ortopedycznych , unieruchomienia nóżek w gipsie lub leczenia operacyjnego. Leczenie dysplazji bioder jest długotrwałe i nie zawsze powoduje całkowitą korekcję wady.

Dynamiczne USG narządu ruchu

Na czym polega dynamiczne USG narządu ruchu? To nieinwazyjna metoda diagnostyczna. Dzięki badaniu USG uzyskujemy dokładny obraz przekroju badanego narządu, a dodatkowo zastosowany ruch pozwala nam określić dokładniej wielkość urazu i uszkodzonych struktur – nazywamy to dynamicznym badaniem USG.

Wykonujemy także badania ultrasonograficzne w zakresie USG ortopedycznego. W zakresie:

– dynamiczne USG stawów: ramienny (bark), łokciowy, nadgarstek, stawy ręki, staw biodrowy, kolanowy, skokowy, stawy stopy,

– dynamiczne USG ścięgna kończyny górnej i dolnej – np. ścięgno Achillesa,

– USG mięśni,

– USG nerwów: pośrodkowy (ciasnota kanału nadgarstka), promieniowy, łokciowy, kulszowy i inne tkanki miękkie kończyny dolnej i górnej.

CENTRUM ORTOPEDYCZNO–REHABILITACYJNE ORTOMASTERS

ul. Warowna 1 lok. U4
02-654 Warszawa
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 8:00 - 21:00
sobota-niedziela: 10:00 - 20:00
Płatność: gotówką lub kartą płatniczą
DYSPONUJEMY OZNACZONYMI MIEJSCAMI PARKINGOWYMI BEZPOŚREDNIO PRZED PRZYCHODNIĄ. Dojazd do przychodni możliwy autobusami ZTM 136, 141, 172 przystanek znajduje się bezpośrednio przed wjazdem na teren osiedla około 100 metrów od Przychodni.
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone Ortomasters | Pobierz Regulamin Ortomasters
close form phone
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ortomasters, ul. Warowna 1 lok. 4, 02-654 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".