Nasza oferta » Diagnostyka i zabiegi pod kontrolą USG

Sonochirurgia

Blokady okołostawowe

Blokady okołostawowe to metoda wykorzystywana przy zapaleniach kaletek maziowych i przy zmianach przeciążeniowych ścięgien. Zabieg polega na podaniu leku o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym do struktur okołostawowych, takich jak: więzadła, ścięgna, mięśnie, kaletki maziowe czy torebka stawowa.

Efektem zastosowania blokady okołostawowej jest eliminacja lub zmniejszenie bólu i procesu zapalnego obejmującego te struktury. Mając na celu podwyższenie standardu leczenia w naszym Centrum oferujemy blokady okołostawowe pod kontrolą USG. Tylko kontrolowane i dokładne podanie leku daje nam gwarancję wyleczenia.

Ostroga piętowa

Ostroga piętowa jest to kostna narośl na podeszwowej części pięty. Ostrodze często towarzyszy ból pięty z powodu, którego pacjenci najczęściej zgłaszają się na konsultację lekarską. Towarzyszą temu dolegliwości bólowe, jak palący, kujący, tępy, pulsujący lub ostry ból w okolicach pięty. Dolegliwości bólowe związane są najczęściej z obciążaniem stopy.

Czasami określa się je również „bólem pierwszego kroku”, ponieważ ich największe natężenie występuje zaraz po przebudzeniu, przy pierwszych krokach. Opisywane dolegliwości są najczęściej efektem toczącego się w tej okolicy stanu zapalnego lub entezopatii (uszkodzenia przyczepu do kości) rozcięgna podeszwowego.

W jaki sposób podjąć leczenie? Przede wszystkim podstawą jest postawienie prawidłowej diagnozy lekarskiej na podstawie wywiadu lekarskiego, badania palpacyjnego i badania USG. Leczenie ostrogi piętowej opiera się głównie na połączeniu terapii manualnej (masaż poprzeczny, rozciąganie itd.) i zabiegów fizykoterapeutycznych (ultradźwięki, fala uderzeniowa, laseroterapia czy jonoforeza). Można stosować farmakoterapię – leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz lokalne iniekcje w miejscu dolegliwości bólowej. Czasami zaleca się odciążenie bolesnego miejsca za pomocą indywidualnie dobranej wkładki ortopedycznej. Gdy leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów istnieje możliwość leczenia operacyjnego polegającego na usunięciu kostnej narośli.

Terapia uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu

Ortomasters specjalizuje się w terapii uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu. Metodę tę stosujemy w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych.

W terapii uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu preparatami autogennymi wykorzystujemy naturalne właściwości lecznicze własnego ciała do wspomagania gojenia urazów tkanek, które są trudne do naprawy bez postępowania operacyjnego.

Najczęstsze wskazania do terapii uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu:

Terapia preparatami pochodzącym z własnych tkanek pacjenta może być także odpowiednia do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, np. jako alternatywa do zabiegu wymiany stawu kolanowego, gdy inne standardowe terapie zawiodły.

Na czym polega działanie i skuteczność terapii?

Następuje aktywacja płytek krwi zawartych w terapii do produkcji specyficznych czynników. W wyniku czego następuje pobudzenie procesów odtwarzania tkanek, budowanie nowych naczyń krwionośnych, a także zwiększenie ilości kolagenu.

Dzięki tej terapii możemy odtwarzać uszkodzone tkanki i struktury w przypadkach takich, jak:
Czy terapia uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu jest bezpieczna?

Terapia opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do odnowy. Stymulowanie własnych komórek do odnowy jest możliwe dzięki iniekcji terapii leczenia uszkodzeń i przeciążeń narządu ruchu uzyskanej z naszej krwi. Terapię podaje się za pomocą iniekcji dostawowej lub okołostawowej (czyli za pomocą zastrzyków), w razie potrzeby pod kontrolą USG. Zabieg przeprowadzany w gabinecie jest szybki i bezpieczny dla pacjenta, ponieważ dzięki zastosowaniu czynników z własnej krwi wykluczona jest u niego reakcja uczuleniowa.

Nieoperacyjne leczenie zwapnień stożka rotatorów.

Jest to sonochirurgiczna, nieoperacyjna procedura usunięcia zwapnień w obrębie ścięgien pod kontrolą ultrasonografu (USG). Taki rodzaj leczenia stosujemy jako alternatywę dla operacyjnego leczenia pacjentów z „wapniejącym zapaleniem ścięgien stożka rotatorów”.

Charakterystyczne objawy zwapnienia w obrębie barku:

W zależności od stanu klinicznego i obrazu USG lekarz może wykonać zabieg sonochirurgiczny (pod kontrolą sondy USG) polegający na odsysaniu
zwapnienia (tzw barbotage) lub jego rozkawałkowaniu oraz podaniu odpowiednich leków w celu rozpuszczenia i wchłonięcia pozostałości po zwapnieniu.

Cały proces leczenia zajmuje ok 6-8 tygodni.

Mapa dojazdowa

CENTRUM ORTOPEDYCZNO–REHABILITACYJNE ORTOMASTERS

ul. Warowna 1 lok. U4
02-654 Warszawa
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 7:00 - 21:00
sobota-niedziela: 8:00 - 20:00 (po uzgodnieniu telefonicznym)
Płatność: gotówką lub kartą płatniczą
DYSPONUJEMY OZNACZONYMI MIEJSCAMI PARKINGOWYMI BEZPOŚREDNIO PRZED PRZYCHODNIĄ. Dojazd do przychodni możliwy autobusami ZTM 136, 141, 172 przystanek znajduje się bezpośrednio przed wjazdem na teren osiedla około 100 metrów od Przychodni.
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone Ortomasters | Marketing @MEDIO | Pobierz Regulamin Ortomasters